גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש חופשי

טיפים

צמחי עלווה

צובעים את הגינה- בלי פרחים. צמחים בעלי עלים צבעוניים יכולים להיות פתרון מצוין להוספת עניין וגיוון בגינה. בניגוד לצמחים פורחים, שפורחים בגלים ולא תמיד נראים בשיאם, צמחי עלווה מקשטים את הגינה או המרפסת לאורך כל השנה ושומרים על מראה אחיד. ישנם זנים זקופים וזנים נשפכים, זנים לשמש וזנים לצל, והחלק הכי טוב? את כ-ו-ל-ם תוכלו להשיג אצלנו (ואפילו נוספים..).

תמותת צמחי בית

הסיבה השכיחה ביותר לתמותת צמחי בית הינה השקיה אשר לא מתאימה לתנאי הגידול של הצמח. סימנים להשקיית יתר באים לידי ביטוי בקמילה של הצמח, או הצהבת העלים. לכן, יש להשקות את הצמחים רק לאחר שמרגישים שהאדמה יבשה.

שתילת וינקה

הוינקה הוא צמח מוצלח לעונת הקיץ, אך יחד עם זאת- רגיש מאוד ללחות גבוהה ולטמפרטורת קרקע נמוכה. לכן, על מנת שיצליח בגינה: יש לשתול את הצמח רק כאשר הלילות אינם קרים. אין לשתול וינקות שנה לאחר שנה באותו מקום. יש להמנע מהשקיית יתר.

השקיית גינה בקיץ

למרות ימי הקיץ החמים, חשוב להזהר מעודף השקיה, שעלולה להוביל לרקבון בצמחים. בגינות מבוססות מומלץ להשקות את הצמחים 4 פעמים בשבוע למשך 30-20 דקות, ובגינות צעירות להוסיף ימי השקיה לפי הצורך. בימים חמים במיוחד ובמידה והצמחים נראים מיובשים, ניתן לתגבר את ההשקיה בשעות אחר הצהרים. השעות המומלצות להשקיה הנן שעות הבוקר והלילה.

גינת תבלינים

האביב הוא זמן מצוין לשתילת צמחי תבלין בגינה, לאחר שחלף החורף ועמו הקרה, והאדמה נקייה.

ריח נעים בגינה

בבואכם לבחור צמחים לגינה או למרפסת, בדקו גם האם הם מפיצים ריח. צמח המפיץ ריח נעים משדרג משמעותית את המרחב בו הוא נשתל ותורם להנאה מהגינה.

גאורה

הגאורה הוא צמח רב שנתי עמיד במיוחד באקלים הישראלי. זהו צמח חסכוני במים, עמיד בחום ובלחות גבוהה וצבעיו אינם דוהים בשמש.

צמחי בית

מעטים הם הצמחים שניתן למקם בתוך הבית במקום לא מואר והם ישרדו לאור זמן (ניתן לאתרם במערכת החיפוש החכם באתר). לכן, בבואכם לרכוש צמח לתוך הבית/המשרד- וודאו שניתן למקמו במקום בו יש תאורה טבעית של שמש לפחות מספר שעות ביממה.

שתילה במיכלים

לא מעט צמחים משגשגים יותר כאשר נשתלים במיכלים/אדניות/כדים לעומת בקרקע, מאחר ולצורך שתילה במיכלים משתמשים באדמת תערובת חדשה ומאווררת ויש יותר בקרה על השקייה סדירה ללא השפעת מזג האוויר. צמחים שיספקו מופע פריחה מרשים במיוחד במיכלים: פטוניה רב שנתית (מפלית), וינקה זוחלת, בשמת, גרניום וילה.

פטוניה עונתית ורב שנתית

הפטוניה העונתית והרב שנתית היא צמח מצוין לעונות המעבר. כאשר מזג האוויר נעשה נוח, מואצת גדילת הצמח והוא מספק מופעי פריחה מרשימים בגינות במגוון צבעים. קיימים זנים רב שנתיים של פטוניה, בעלי צימוח נשפך ("מפלית"). גם הם מוצלחים במיוחד בעונות המעבר וקיימים בקשת צבעים יוצאת דופן בהיקפה.

צמחים עונתיים ורב-שנתיים

הצמחים הרב שנתיים הם פתרון מצוין לגינות בהן מעוניינים לשתול צמחים פעם אחת בלבד ולתת להם לצמוח ולפרוח לאורך חודשי השנה לפי תכונותיהם במשך שנים. לבעלי גינות המעוניינים לשתול צמחים שיתנו מופע פריחה מרשים ויהיו עמידים במזג האוויר העונתי, רצוי לשתול צמחי עונה המתאימים לעונת הקיץ או החורף ולהחליפם בסוף העונה.

שתילי תות שדה

בחודש אוקטובר נכנסים למלאי שלנו עציצי תות השדה הראשונים. הקפידו לשתול אותם כשמזג האוויר מתחיל להתקרר ותוכלו להנות כל החורף והאביב מפירות מתוקים.

צמחי בצל ופקעת

צמחי הבצל והפקעת שפורחים בגינה החל מאמצע החורף יוצרים מראה מרהיב של פרחים צבעוניים וגידולם פשוט במיוחד. לצורך כך, יש להטמין באדמה בצלים ופקעות כבר מחודש אוקטובר.