גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש חופשי

טיפים

פטוניה עונתית ורב שנתית

הפטוניה העונתית היא צמח מצוין לעונות המעבר ולכן מתאימה לשתילה מסוף החורף ועד האביב. כאשר מזג האוויר מעט מתחמם מואצת גדילת הצמח והוא מספק מופעי פריחה מרשימים בגינות במגוון צבעים. קיימים זנים רב שנתיים של פטוניה, בעלי צימוח נשפך ("מפלית"). גם הם מוצלחים במיוחד בעונות המעבר וקיימים בקשת צבעים יוצאת דופן בהיקפה.

ריח נעים בגינה

בבואכם לבחור צמחים לגינה או למרפסת, בדקו גם האם הם מפיצים ריח. צמח המפיץ ריח נעים משדרג משמעותית את המרחב בו הוא נשתל ותורם להנאה מהגינה.

צמחי בית

מעטים הם הצמחים שניתן למקם בתוך הבית במקום לא מואר והם ישרדו לאור זמן (ניתן לאתרם במערכת החיפוש החכם באתר). לכן, בבואכם לרכוש צמח לתוך הבית/המשרד- וודאו שניתן למקמו במקום בו יש תאורה טבעית של שמש לפחות מספר שעות ביממה.

שתילת וינקה

הוינקה הוא צמח מוצלח לעונת הקיץ, אך יחד עם זאת- רגיש מאוד ללחות גבוהה ולטמפרטורת קרקע נמוכה. לכן, על מנת שיצליח בגינה: יש לשתול את הצמח רק כאשר הלילות אינם קרים. אין לשתול וינקות שנה לאחר שנה באותו מקום. יש להמנע מהשקיית יתר.

צמחים עונתיים ורב-שנתיים

הצמחים הרב שנתיים הם פתרון מצוין לגינות בהן מעוניינים לשתול צמחים פעם אחת בלבד ולתת להם לצמוח ולפרוח לאורך חודשי השנה לפי תכונותיהם במשך שנים. לבעלי גינות המעוניינים לשתול צמחים שיתנו מופע פריחה מרשים ויהיו עמידים במזג האוויר העונתי, רצוי לשתול צמחי עונה המתאימים לעונת הקיץ או החורף ולהחליפם בסוף העונה.

גאורה

הגאורה הוא צמח רב שנתי עמיד במיוחד באקלים הישראלי. זהו צמח חסכוני במים, עמיד בחום ובלחות גבוהה וצבעיו אינם דוהים בשמש.

גינת תבלינים

האביב הוא זמן מצוין לשתילת צמחי תבלין בגינה, לאחר שחלף החורף ועמו הקרה, והאדמה נקייה.

תמותת צמחי בית

הסיבה השכיחה ביותר לתמותת צמחי בית הינה השקיה אשר לא מתאימה לתנאי הגידול של הצמח. סימנים להשקיית יתר באים לידי ביטוי בקמילה של הצמח, או הצהבת העלים. לכן, יש להשקות את הצמחים רק לאחר שמרגישים שהאדמה יבשה.

שתילה במיכלים

לא מעט צמחים משגשגים יותר כאשר נשתלים במיכלים/אדניות/כדים לעומת בקרקע, מאחר ולצורך שתילה במיכלים משתמשים באדמת תערובת חדשה ומאווררת ויש יותר בקרה על השקייה סדירה ללא השפעת מזג האוויר. צמחים שיספקו מופע פריחה מרשים במיוחד במיכלים: פטוניה רב שנתית (מפלית), וינקה זוחלת, בשמת, גרניום וילה.

צמחי בצל ופקעת

צמחי הבצל והפקעת שפורחים בגינה החל מאמצע החורף יוצרים מראה מרהיב של פרחים צבעוניים וגידולם פשוט במיוחד. לצורך כך, יש להטמין באדמה בצלים ופקעות כבר מחודש אוקטובר.

שתילי תות שדה

בחודש אוקטובר נכנסים למלאי שלנו עציצי תות השדה הראשונים. הקפידו לשתול אותם כשמזג האוויר מתחיל להתקרר ותוכלו להנות כל החורף והאביב מפירות מתוקים.