גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש חופשי

מאמרים

גידול וינקה

1 אוגוסט, 2021 הוינקה הוא צמח מוצלח לעונת הקיץ, אך יחד עם זאת הינו רגיש מאוד ללחות גבוהה ולטמפרטורת קרקע נמוכה, ולעיתים נתקף במחלות. על מנת להגיע להצלחה אופטימאלית בגידול הצמח, יש לנקוט בצעדים הבאים...
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

השקיית צמחי בית

19 ספטמבר, 2021 הסיבה השכיחה ביותר לתמותת צמחי בית הינה השקיה אשר לא מתאימה לתנאי הגידול של הצמח. סימנים להשקיית יתר באים לידי ביטוי בקמילה של הצמח, או הצהבת העלים. סימנים למחסור במים באים לידי ביטוי ביובש של הצמח ותערובת האדמה, או נשירת העלים.
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

תאורה לגידול הצמח

10 ספטמבר, 2020 לכל צמח יש עוצמת אור מינימאלית ייחודית לו, הנדרשת לקיום פוטוסינתזה. בעוצמת אור נמוכה ממנה, הצמח ישתמש בחומרי האגירה עד שייגמרו. צמחים פורחים המוכנסים לבית בו עוצמת האור נמוכה, יפסיקו עד מהרה לייצר ניצנים חדשים, הניצנים הקיימים בצמח לא יגיעו לפריחה ופרחים שרק נפתחו יהיו קטנים וצבעם דהוי.
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

צמחים רב שנתיים

12 אפריל, 2019 מרבית הצמחים הרב שנתיים פורחים כל השנה, בניגוד לצמחים העונתיים שנותנים מכת פריחה ולאחר מכן קמלים. במשתלות ''מימון'', המשווקים את גידוליהם בלעדית ל''ירוק לבן'', מתמחים בגידול צמחים רב שנתיים. בתוך המלאי הגדול, ניתן למצוא צמחים מקווי הטיפוח החדשניים ביותר בעולם.
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

גידול גרניום

12 אפריל, 2020 צמח הגרניום נחשב לאחד הצמחים החסכוניים ביותר במים ומומלץ במיוחד על רקע מדיניות החיסכון במים במדינת ישראל. כמו כן, הצמח יוצר מופע מרהיב ביופיו הודות לפרחיו השופעים וצבעיו העזים. במאמר זה ניתן הסבר תמציתי על זני הגרניום השונים, תנאי הגידול האופטימליים ודרכי ההימנעות מפני המזיקים הקיימים.
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

גידול רקפת

25 אוקטובר, 2020 הרקפת מתאימה לגידול בתוך הבית כזר פרחים, או למרפסת ולגינה מוצלת ומוסיפה צבע בין צמחים אחרים. את הרקפות חייבים להשקות במים קרים ולהשתדל לא להרטיב את הפרחים. אפשר להשקות מלמטה, אך להקפיד על כך שלא יישארו מים למשך יותר משעתיים, שכן הם עלולים לגרום לריקבון הצמח.
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

תכנון הגינה

8 ספטמבר, 2017 בעת מהלך בחירת הצמחים לשתילה, חשוב לוודא את התאמתם לאזור מבחינת תנאי הסביבה: קרקע, אקלים, קרינת השמש והצל. חשוב לוודא את הגודל הסופי של הצמחים והשטח שכל צמח יתפוס בעתיד, כדי להתאימו לאזור המוקצב לגינון, כדי לדעת מרווחי שתילה וכדי לתכנן את מערכת ההשקיה בהתאם לצריכת המים של כל אחד מהצמחים.
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

כיצד שותלים

17 יולי, 2020 כיצד יש לשתול צמחים בגינה? להלן סדר פעולות לשתילה נכונה: יש לפזר קומפוסט על פני האזור המיועד לשתילה. יש לחפור גומחות באדמה, בקוטר הגדול במעט מקוטר הצמח, ולפי מרווחי השתילה הייחודיים לכל צמח. לתוך הגומחה יש לשפוך מעט קומפוסט ולתחח את פנים הגומחה.
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

גינת תבלינים

17 דצמבר, 2019 רוב צמחי המרפא והתבלינים מעדיפים צל חלקי והגנה מפני הרוח. הם גדלים יפה גם באור שמש מלא, אך אינם זקוקים לשפע של אור שמש כמו הירקות, למשל. המקום המתאים ביותר לצמחים אלה הוא סמוך לקיר מוגן, או ליד הגדר. תוכלו לגדל אותם בגינתכם, על אדן החלון של המטבח, או באדניות ומכלים במרפסת.
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

השקיית גינה בחורף

12 אפריל, 2020 רוב הנזקים המביאים לתמותת צמחים בגינות נובעים מעודף מים ולא מחוסר. לפיכך, מומלץ לכל בעלי הגינות להוריד בכ-30% את כמות המים להשקיית הגינה, גם בקיץ. מטרת ההשקיה בחורף הינה אך ורק להוספת מזון לצמחים, גם זאת במינון לא גבוה (כדי לא לגרום נזק לצמחים).
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

צמחי בצל ופקעת

2 ינואר, 2019 בצלי פרחים קטנים כמו רקפת בר, כרכומים, איקסיות, פעמוני שלג ונץ חלב- מתאימים למסלעות. פקעות כמו יקינטון, נרקיסים, פרזיות, צבעונים, כלניות ונוריות- אפשר לגדל גם במיכלים (אדניות, עציצים, סלים תלויים ומיכלים מאולתרים) ולהציבם במקומות מוגנים מרוח, אשר מתאימים לכל סוג מבחינת עוצמת האור בגן ובמרפסת.
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -

כנימות בפיקוס

20 ספטמבר, 2019 הכנימה נמצאת בתחתית העלה ובמבט מקרוב ניתן לראות שצורתה כמו צורת טבעת או "מכתש" קטן. במקביל להופעת הכנימה, כשמנערים קצת את הענפים, רואים "ענן" של מעופפים קטנים בדומה לכנימת "עש הטבק".
- להמשך קריאה לחצו על התמונה -